AKCE 2019

AKCE 2019

Souhrn nejbližších akcí, festivalů, zábavy a spousta dalšího na jižní Moravě

 

20. - 21.září 2019 Valtické Dýňobraní ve Valtickém Podzemí

Tradiční akce podzimu s atraktivním kulturním programem pro celou rodinu. Stovky různých tvarů a druhů dýní, možnost vyřezávání na místě. Odrůdové burčáky, ukázka a ochutnávka krajových a dýňových specialit Valtického Podzemí. Dýňový jarmark a volba Miss Dýňobraní 2019, soutěže pro děti, tajemný večer se stovkami zapálených vyřezaných dýní, velkolepý dýňový ohňostroj přímo nad hlavami diváků, cimbálová muzika a vína Lednicko-valtického areálu. Zahájení v pátek i v sobotu v 16 hodin.

Více informací ZDE.

 • 21.září 2019 Retro vinobraní a mistrovství světa ve sběru hroznů 2019 ve Valticích

Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně - sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství ve sběru hroznů na čas!

 • 21.září 2019 Vinařská stezka 2019

Netradiční vinařská akce pro všechny, kteří mají rádi Pálavu, lahodná vína a dobrou zábavu.

Více informací ZDE.

21. - 22.září Mercur Cup 2019 - Autokemp Merkur

Závody dračích lodí s doprovodným programem.

VÍCE INFORMACÍ ZDE.

3. - 5.října 2019 Hustopečské burčákové slavnosti

Víte, co jsou to horenská rada, burčáková policie, podzemní vojsko či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Vše najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích. Třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku provází originální dávka humoru a recese.

 • 4. - 5. října 2019 Valtické vinobraní

Slavnost vína, burčáku a dobré nálady. Velké množství krojovaných, dětských národopisných souborů, mužských a ženských sborů, ale i hlavních ikon moderní hudby. 

 • 7. - 11.října Mezinárodní strojírenský veletrh

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. 

Více informací ZDE.

 • 8. - 7. listopadu 2019 Svatomartinský Mikulov

9. ročník Svatomartinského Mikulova. Na Zámku bude probíhat Svatomartinský košt mladých vín Mikulovské vinařské podoblasti, na Náměstí jarmark spojený s folklorním a hudebním programem. 11. listopadu Mikulov navštíví i svatý Martin na bílém koni v doprovodu krojované chasy. Ve vybraných restauracích bude nabízeno husí menu.

 • 23.listopadu 2019 Světový duel vín

Nesoutěžní světová přehlídka a srovnání vín pod názvem VIII. světový duel vín - Hustopeče 2019.

 • 29.11. - 27.12. 2019 Brněnské Vánoce

Tradiční vánoční trhy v centru města. Bohatý kulturní program, gastronomické a řemeslné stánky, betlém, zookoutek, mikulášská nadílka a mnoho dalšího.

 • 1. - 31.prosince 2019 Advent v Mikulově

Vánoční jarmark, adventní čtení, koncerty a program pro děti i dospělé.

Více informací ZDE.

 

 

 

_page_title_attachment_image

  všechny novinky

  Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.

  Více informací