Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je také označován jako „Zahrada Evropy“.

Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě a od roku 1966 je zapsán jako součást světového a kulturního dědictví UNESCO.

V minulosti patřil Lednicko-valtický areál Lichtenštejnskému panství. Byl vybudován v okolí hlavního sídla Lichtensteinů, které bylo na zámku ve Valticích. Rozprostírá se mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví. Kromě zámků najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb, například kaple, kolonády, umělou zříceninou či vítězný oblouk.

Na celkové ploše téměř 300 km2 si můžete prohlédnout např. 23 metrů vysoký Obelisk připomínající od roku 1978 uzavření míru mezi Francií a Rakouskem, dále pak Janův Hrad, Minaret či Lovecký zámeček, který dříve sloužil jako myslivna.

Tyto romantické stavby bývají označovány jako „salety“. Břehy lednických rybníků zdobí hned několik panských staveb, jako např. Apollonův chrám. Rybniční zámeček, Hraniční zámeček, který funguje jako hotel, či Nový dvůr. Na lednickém zámku si můžete prohlédnout také nově zrekonstruovanou barokní jízdárnu.

Na půl cesty mezi Lednicí a Valticemi narazí turisté na kapli svatého Huberta, která je zasvěcena tomuto patronovi myslivců, optiků a matematiků. Nedaleko Valtic turisté obdivují např. Chrám Tří Grácií se známou sochou tří žen, zámeček Belveder, zámeček Lány, Kolonádu na Reistně a Rendez-vous. 

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies.

Více informací